Меню навігації

Відеоматеріали

Виховна робота

Грудень 20th, 2016

План заходів з попередження правопорушень в ДНЗ “Охтирський центр ПТО”

Скачать (PDF, 117KB)

Формування національно-патріотичної свідомості учнів під час проведення навчально-виховного процесу  у ДНЗ «Охтирський центр ПТО»

Система національно-патріотичного виховання у ДНЗ «Охтирський центр ПТО» наскрізно пронизує весь навчально-виховний процес іздійснюється на всіх етапах навчання, забезпечує всебічний розвиток, гармонійність і цілісність особистості, розвиток її здібностей та обдарованість, збагачення на цій основі інтелектуального потенціалу учнів , їх духовності і культури, виховання громадянина України, здатного до самостійного мислення, суспільного вибору і діяльності, спрямованої на процвітання України.

Пріоритетними напрямками роботи навчального закладу з національно-патріотичного виховання є:

   формування патріотизму, відповідальності за долю нації, держави, виховання розуміння високої цінності українського громадянства, внутрішньої потреби бути громадянином України:

-традиційним вже став єдиний перший урок, тема якого у 2017 році – «Від проголошення Незалежності донової України: нехай у серці живе Батьківщина», присвячений 25-й річниці з Дняпроголошення Незалежності України. На який були запрошені люди, які своєю працею і самовідданістю прославляють рідний край: – Голова громадської організації товариства «Просвіта» Олександра Миколайовича Скибу; – Керівника громадської організації «Майдан» Ольгу Іванівну Косарєву та учасник Євромайдану Лисенка Володимира Івановича; – Керівника фундації імені Івана Багряного, журналіста Валерію Михайлівну Бакуліну; – Військовослужбовців, воїнів АТО Володимира Михайловича Большунова, захисника Донецького аеропорту, та Олександра Олександровича Розінько, учасника подій під Ілловайськом.

  – до Дня Захисника України відбулася  історико-патріотична подорож учнів Центру під назвою «З мрією про шляхетну і горду країну». Неабияке враження справила на свідомість учнів ДНЗ «Охтирський центр ПТО» із старшим лейтенантом РТВ Демехова Б.О. про свою військову частину, українську армію сьогодні, перегляд відеопрезентації про захисників України в різні історичні епохи. Цікаво пройшов літературно-ігровий майданчик «Козацька слава оживе», участь в якому взяли групи 2-4 і 3-2.

– до Дня Соборності проведена  історична година «Українська Соборність у фактах і документах», про історію Державної символіки України, Героїв Крут і Героїв Донецького аеропорту (групи 1-7, 2-7).

– з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-ї річниці виведення військ  з Республіки Афганістан  на базі районної бібліотеки проведено урок мужності «Ти – вічний біль, Афганістан» та зустріч учнів групи 2-4, 1-7 з учасниками бойових дій в Афганістані.

        Збереження і продовження українських культурних традицій, виховання шанобливого ставлення до рідних святинь, української мови, історії, родини, сім’ї.Це й патріотичні виховні години до Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги у Другій світові війні, Дня визволення України від фашистських загарбників. До Дня української мови та писемності 9 листопада написання Всеукраїнського радіо диктанту національної єдності (участь взяли 120 осіб, учні та працівники закладу), випуск стіннівок про красу й неповторність рідної мови. До Дня  Гідності та Свободи- екскурсії до Охтирського краєзнавчого музею «Україна – територія гідності та свободи» (групи 1-4, 2-7).

До Дня пам’яті жертв голодомору та 75-тих роковин трагедії Бабиного Яру під час Другої світової війни проведені виховні години у групах 3-4, 3-7.

     Підготовлено концертні програми учасниками гуртків художньої самодіяльності «Від родини йде життя людини» для батьківської громадськості.

         Військово-патріотичне виховання. До Дня Збройних Сил України проведена святкова зустріч з військовим комісаром Охтирського ОМВК Гончаровим В.Г та заступником Лебедем  Д.М., які ознайомили  учнів з військовою службою за контрактом та переваги служби в ЗСУ.

 До 25-ї річниці утворення Збройних Сил України серед учнів навчального закладу було проведено спортивні змагання «Козацька наснага» на базі військової частини А0563. У цей день учні та працівники привітали військовослужбовців в/ч з професійним святом. А протягом листопада 2016 року у закладі проходила акція «Привітай військовослужбовця зі святом». Учні всіх груп активно включилися в цю акцію: оформлено вітальні листівки з Днем Збройних Сил України, виготовлено святкову кондитерську випічку для військових Охтирського інженерного полку.

Серед  учнів нашого навчального закладу набув популярність  Всеукраїнський флешмоб  «22  віджимання», мета якого –  підтримка ветеранів бойових дій з посттравматичним синдромом, підтримка воїнів та популяризація здорового способу життя.  28.02.2017 року  було проведено таку акцію на базі спортивного комплексу військової частини А0563. Учасники акції виконали 22 віджимання та зарядилися позитивом від спортивного настрою. Найактивніші учасники учні груп 1-3, 1-4, 1-7, 2-4, 2-7, 3-7.

     Формування  й  розвиток духовно-моральних і загальнолюдських цінностей, соціальної активності.

         Неабияку роль у реалізації цього напрямку відіграє діяльність  учнівського самоврядування, особливо в проведенні різноманітних акцій, а саме:

– акція «Зробимо Україну чистою – 2016» та відзначення Дня довкілля;

– акція «Вітання до Дня працівників освіти та Дня профтехосвіти»;

– акція «Серце до серця»;

– акція «Неси добро дітям» (до Дня Св. Миколая);

– акція «Листівка військовослужбовцю»;

– акція «Ветеран живе поруч»;

– акція  «Свічка пам’яті» До Дня Героїв Небесної Сотні.

Слід відзначити активну роботу волонтерського загону «Турбота», групи 1-7 (майстри в/н Кучер Т.Г., Кунченко В.Г.), які опікуються ветераном війни та праці Устименко К.І. Вони постійно надають ветерану допомогу по господарству, відвідують у переддень святкових дат.

А зусиллями працівників, учнів закладу на лікування учня Олондаря Іллі зібрано коштів у сумі 9200 грн.

Цього року учні  груп 1-4, 1-7, 2-4, 2-7, 3-2, 3-4, 3-7 активно підготувалися до участі в І етапі конкурсу «Учень року -2017», тема якого «Твори добро заради майбутнього». Слід відзначити патріотичну спрямованість номерів художньої самодіяльності у конкурсі «Таланти профтехосвіти» учнів Булдиженка З. (гр.1-4), Копила Д. (група 1-7), Колганова М. (група 2-4).

Виховна робота у ДНЗ «Охтирський центр ПТО» – єдиний механізм, що складається із цілісної системи: суб’єктів виховного процесу, їхньої діяльності, спілкування, відносин, форм і методів організації виховання.
Це дає змогу педагогічному колективу забезпечити професійну самореалізацію особистості, виховувати таких громадян, які володіють системою загальнолюдських цінностей, духовними надбаннями українського народу, моральною, художньо-естетичною, правовою, трудовою та економічною культурою.
Серед виховних напрямів сьогодні найбільш актуальним виступає національно-патріотичне виховання як стрижневе, основоположне, що відповідає нагальним вимогам і викликам сучасності, закладає підвалини для формування свідомості учнів навчального закладу.
Відповідно до Концепції національно-патріотичного виховання у ДНЗ «Охтирський центр ПТО» здійснювалися заходи щодо реалізації державної політики в питаннях поліпшення стану патріотичного виховання та формування в учнівської молоді активної громадянської позиції:

Проведення єдиних уроків мужності «З Україною серці», «Від проголошення Незалежності до нової України» за участю воїнів АТО, військовослужбовців, випускників навчального закладу; представників громадських організацій «Майдан», «Просвіта», «Ангел-охоронець»;
участь у міських та селищних урочистостях з нагоди Дня Українського Прапору, Дня Незалежності, Дня українського козацтва;
відзначення Дня української мови та писемності за участю представників тов. «Просвіта» та літературної студії «Сокіл»;
зустрічі до Дня захисника України, Збройних Сил України за участю військовослужбовців, які несуть службу в зоні АТО та гарячих точках світу;
лінійки-реквієми до Дня Героїв Небесної Сотні;
патріотичні години до Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги у Другій світові війні, Дня визволення України від фашистських загарбників;
проведення акцій «Подаруй тепло», Дня святого Миколая, Дня людей похилого віку, «Серце до серця»,«Квіти ветерану».

Виховання національно-патріотичних почуттів – це насамперед утвердження в наших учнях таких загальнолюдських цінностей, як здатність до співпереживання, допомоги людям, які опинилися в складних життєвих умовах. З цією метою в закладі було проведено ряд благодійних акцій. Учні та працівники збирали кошти і канцтовари для дітей Лисичанського дитячого будинку(1000 грн), Авдіївської школи (1200грн); продукти, кондитерські вироби, вітальні листівки, сплетено маскувальну сітку та передано воїнам АТО через волонтерів Охтирської громадської організації «Ангел охоронець».
Зібрано кошти в сумі 2000 гривень для придбання військового обмундирування у військову частину А0563 (м. Охтирка), 2800 грн;
речове майно : подушки (40 шт.), наволочки (40 шт.), простирадла (20 шт.), одіяла (40 шт.), матраси (8 шт.), постільна білизна (20 шт.).
кошти в розмірі :
по м. Охтирка – у сумі 4800 грн. для працівників закладу (чоловікам, дітям, які брали участь у бойових діях на сході України);
по м. Тростянець -3500 грн.
по смт Велика Писарівка – 2 600 грн.
Передано 15 комплектів постільної білизни для Сумської військової частини А1476 на суму 4 500 грн. Надано допомогу на лікування військовослужбовця (1000 грн).
Усього благодійних коштів -20 500 грн.
В умовах сьогодення значно зросла роль військової підготовки та відповідно предмета «Захист Вітчизни» як складової частини військово-патріотичного виховання, спрямованої на підготовку юнаків у теоретичному, практичному, фізичному і психологічному плані до майбутньої військової діяльності. Відповідно до сучасних вимог обладнано навчальний кабінет Захисту Вітчизни (м. Охтирка).
З метою формування активної громадянської позиції щодо виконання конституційного обов’язку серед учнів постійно проводяться профорієнтаційні заходи з представниками військових комісаріатів, Охтирського інженерного полку А0563, Національної гвардії.
Укладено угоду про співпрацю навчального закладу та військовою частиною А0563.
Слід зазначити, що на захист суверенності України, забезпечення цілісності нашої держави у зоні АТО на сході України за період 2014-2016 років на контрактну службу до Збройних Сил України та Національної Гвардії вступило 60 випускників ДНЗ «Охтирський центр ПТО» різних професій, а найбільше – слюсарів з ремонту автомобілів, водіїв автотранспортних засобів, трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва.
Члени волонтерських груп навчального закладу опікуються, надають посильну допомогу учасникам Другої світової війни, ветеранам праці, пенсіонерам, які працювали в різні часи в нашому навчальному закладі.
Роботу волонтерського загону «Турбота» (м. Охтирка) було відмічено на обласному конкурсі «Ветеран живе поруч», ІІІ місце.

Правова культура учнів забезпечується правовим вихованням, що складається із системи заходів:
ознайомлення учнів зі Статутом навчального закладу;
проведення тижнів правових знань;
виховні, бібліотечні години на правову тематику;
зустрічі з працівниками правоохоронних органів;
проведення заходів з безпеки життєдіяльності учнів, профілактики правопорушень та шкідливих звичок;
щоквартальні звірки з відділеннями ювенальної поліції щодо учнів, які знаходяться на профілактичному обліку;
співпраця зі службами у справах дітей, сім’ї та молоді;
батьківські збори із залученням працівників поліції, лікарів, представників міських служб у справах дітей, сім’ї та молоді.

Для попередження порушень та проявів асоціальної поведінки учнів, пропусків занять без поважних причин діють штаби профілактики правопорушень. На засіданнях штабів розглядаються справи учнів, які порушили правила внутрішнього розпорядку, вчинили правопорушення.
Створено банк даних учнів, які перебувають на внутрішньому обліку та обліку секторів ювенальної поліції.
Профілактичний облік
Внутрішній облік/
ювенальна поліція
2012
2013
2014
2015
2016
м. Охтирка
29/ 12
11/3
4/3
6/3
7/4
м. Тростянець
8/2
6/1
3/2
5/3
3/0
смт Велика Писарівка
3/0
2/0
6/2
3/1
4/3
Усього
40/14 учнів
20/4 учні
13/7учнів
14/7учнів
14/7учнів

Актуальним напрямком виховної роботи залишається формування в учнів навичок культури здоров’я, уміння робити правильний вибір, підвищення рівня їх інформованості з питань профілактики тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії, профілактики ВІЛ/СНІДу.
Систематично організовуються профілактичні бесіди учнів з лікарями-педіатрами, лікарями-наркологам (Мучнік А.М., Бондаренко С.Д., Щербань І.М.).
Щороку в закладі проводяться тижні з безпеки життєдіяльності та День цивільного захисту населення із залученням спеціалістів ДСНС України в Сумській області.
Велику роль у формуванні здорового способу життя учнів відіграє фізичне виховання. У закладі постійно діють спортивний гурток та спортивні секції з футболу, волейболу, настільного тенісу, легкої атлетики.
Щорічно учні навчального закладу беруть активну участь у І, ІІ етапах обласної спартакіади серед учнів професійно-технічних навчальних закладів.
Маємо призові місця в залік ХХХ спартакіади учнів ПТНЗ області у змаганнях з легкоатлетичного кросу (ІІІ місце); баскетболу (І місце , юнаки).

Для розвитку творчих здібностей учнів та згідно з розкладом діють гуртки художньо-естетичного спрямування: вокального співу та гри на гітарі, театральні, хореографічний. Результати своєї діяльності гуртківці представляють під час проведення предметних декад та тижнів, культурно-масових, літературно-музичних заходів:
День знань;
День працівників освіти та профтехосвіти;
День української мови та писемності;
Вечорниці;
Новорічні розважальні програми;
Дні відкритих дверей;
святкові концерти тощо.
Щорічно учні закладу є активними учасниками обласних конкурсів «Учень року», «Таланти профтехосвіти» ( у 2016 році переможці ІІ етапу, ІІІ місце).
З метою екологічного виховання, формування дбайливого ставлення до природи, громадянської відповідальності за стан довкілля в Україні в рамках Всеукраїнських акцій «Посади дерево і збережи його!», «Зробимо Україну чистою разом!» учнями закладу здійснювалися лісокультурні роботи, прибирання прилеглих територій. Ведеться постійна співпраця з ДП Охтирське лісове господарство та Гетьманським парком.
Протягом 2015-2016 років виконано лісокультурних робіт на 29 га землі.

У навчальному закладі активізовано роботу учнівського самоврядування. Радами самоврядування успішно організовано та проведено:
– акції на допомогу учасникам АТО;
«Серце до серця», «Ветеран живе поруч»;
– позаурочні розважальні заходи;
– участь у фестивалях «Зорепад талантів», конкурсах «Учень року»;
– випуск стіннівок тощо.
Лідери учнівського самоврядування груп разом з педколективом обговорюють та вирішують важливі питання навчальної, виховної, профорієнтаційної, фізкультурно-масової роботи, соціальної захищеності учнів, художньої самодіяльності, організації дозвілля, преміювання учнів, беруть участь у засіданнях педагогічних рад та штабів профілактики правопорушень.
Таким чином, якщо підвести підсумок під змістом виховної роботи ДНЗ «Охтирський центр ПТО», то можна зазначити, що вся робота була зорієнтована на підготовку висококваліфікованого робітника до активної соціально-значущої діяльності, формування свідомого громадянина, виховання поваги до національних святинь і традицій, чинного законодавства та засад демократичної правової держави, готовності до захисту України.
Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я учнів та педагогічних працівників
Учні та працівники навчального закладу систематично проходять медичні огляди у спеціально відведені дні.
Соціальним захистом учнів є забезпечення їх стипендією та гарячим харчуванням.
Організовано триразове харчування для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з числа дітей, позбавлених батьківського піклування – 73.44грн/80.78 (святкові); одноразове – для дітей,позбавлених батьківського піклування під опікою – 29.38 грн/32.31(святкові).
Учні соціально незахищених категорій

2012-2013
2013-2014
2014-2015
2015-2016
2016-2017
Усього
633
524
535
580
534
Учні з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
32
26
26
23
20
Учні з інвалідністю
7
13
12
11
10
Учні з малозабезпечених сімей
11
22
18
34
34
Учні, які постраждали від Чорнобильської катастрофи

6
8
8
6
Учні з неповних сімей
106
99
134
150
156
Учні з багатодітних сімей
31
48
31
39
40
Учні з числа внутрішньо переміщених осіб


4
4
4

Для учнів навчального закладу створюються комфортні умови проживання в гуртожитках та залучення їх до позаурочної діяльності, гуртожитки обладнано мережею Інтернет.

Проживання учнів у гуртожитках

2012-2013
2013-2014
2014-2015
2015-2016
2016-2017
м. Тростянець
55
76
75
75
62
смт Велика Писарівка
60
60
60
60
60
Усього
115
136
135
135
122

У гуртожитку відокремленого навчального підрозділу м. Тростянець у 2014 році обладнано побутову кімнату для харчування учнів, проведено заміну кранів умивальників в кімнаті гігієни; у 2015 році з метою економії бюджетних коштів переобладнано їдальню.
У гуртожитку філії у 2015 році встановлено 18 пластикових вікон, у 2016 році обладнано нову душову кімнату; замінено шпалери в кімнатах для проживання учнів, коридорах; частково замінені електролампочки на енергозберігаючі.
До початку кожного нового навчального року проводяться поточні косметичні ремонти, утеплення вікон і дверей у кімнатах та коридорах.
Для учнів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають у гуртожитках, придбано 4 сучасних двоповерхових ліжка, 8 шаф, 8 тумбочок, нові комплекти постільної білизни, ковдри, покривала, штори, карнизи.
Щороку адміністрацією закладу забезпечується оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у державному позашкільному закладі – дитячому закладі санаторного типу «Ровесник», за межами України. Організовано історико-культурну екскурсію до м. Києва.

Дітям – сиротам, які перебувають на повному державному утриманні надається допомога:
–   на придбання навчальної літератури – (2011-2015рр.-825 грн; 2016-933 грн);
–   на первинне придбання одягу та м`якого інвентарю – 595 грн;
–   на щорічне поповнення одягу та м`якого інвентарю – 387 грн;
Усім дітям – сиротам, дітям, які позбавлені батьківського піклування та особам з їх числа, виплачується матеріальна допомога – 136 грн.
Випускникам з числа дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування, при працевлаштуванні надається матеріальна допомога відповідно до чинного законодавства (2011-2015- 7308 грн; 2016- 8700 грн).

З опікунами дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, адміністрацією, класними керівниками, майстрами виробничого навчання, підтримується постійний зв’язок, надається допомога у вирішенні питань, що стосуються навчання та виховання дитини.

Відповідно до Положення в навчальному закладі працює психологічна служба. Упродовж року служба проводить діагностичну, корекційну та профілактичну роботу з учнями всіх курсів згідно з планом роботи.
З метою визначення рівня адаптації І курсу, створенні цілісної програми індивідуального супроводу та надання рекомендацій щодо індивідуальної роботи з кожним учнем та групою у цілому щороку в листопаді проводиться психолого-педагогічний консиліум.
Систематично ведеться індивідуальна робота з учнями-сиротами, учнями правопорушниками та учнями з числа внутрішньо переміщених осіб.

Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю, співпраця з громадськими організаціями

Адміністрація навчального закладу тісно співпрацює з органами місцевого самоврядування, районними державними адміністраціями, відділами освіти, з підприємствами-замовниками кадрів. Прикладом такої співпраці є проведення урочистостей, випускних вечорів, виставок, днів відкритих дверей, конкурсів тощо.
З метою популяризації робітничих професій налагоджено роботу з місцевими засобами масової інформації.

Навчальний заклад співпрацює з громадськими організаціями: «Просвіта», «Майдан», «Ініціативна громада Охтирщини», «Охтирські гусари», «Ангел-охоронець», «Організація молоді Охтирщини».

Батьківська громадськість надавала належну допомогу в організації та проведенні позанавчальної діяльності учнів закладу, зміцненні матеріально-технічної бази.

Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та та протипожежних норм
Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку».Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації закладу.
Моральне та матеріальне стимулювання учнів, організація їх відпочинку та оздоровлення
За активну результативну участь у конкурсах, сумлінне виконання доручень педагогічних працівників, високу відповідальність, практичне застосування здобутих знань, умінь та навичок під час проходження виробничої практики учням надається матеріальна допомога та заохочення.
За активну участь у громадському житті закладу, участь у конкурсах, змаганнях матеріальне заохочення отримали
2014 рік- 29 учнів (4 480 грн)
2015 рік –68 учнів ( 6 607 грн).
З фонду учнівської профспілки по м. Охтирка було премійовано переможців олімпіад, конкурсів, спортивних змагань ( 3 200 грн).
106 учнів нагороджено грамотами і подяками за активну участь у громадському житті закладу.

Скачать (PPTX, 29.21MB)