Меню навігації

Відеоматеріали

Плекаймо рідну мову

Лютий 22nd, 2018

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кілька тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

У філії ДНЗ «Охтирський центр ПТО» смт Велика Писарівка, пройшли заходи до Дня мови, метою яких було  поглибити знання учнів про значення мови в розвитку;  загальної  культури людини; актуалізувати окремі знання з   української  мови; виховувати позитивне ставлення до рідної мови, культуру мовлення.

Викладачем української мови та літератури Затулій Іриною Сергіївною була проведена тематична лінійка, з всіма групами був написаний диктант «Без мови немає народу»; оформлена книжкова виставка і на завершення поведений позакласний виховний захід «Її величність – мова». Свій виховний захід викладач розпочала словами Т.Шевченка

 «Ну щоб, здавалося, слова…
Слова та голос – більш нічого..
 А серце б’ється-ожива,,
 Як їх почує!»
Учні  активно брали  участь у заході на якому звучало багато пісень про рідну мову, показували свої здібності у читанні віршів, кращими з них були: Липовий Віктор, Савінов Валентин, Цибаньов Олександр, Четверіков Ігор (група №17 професія – слюсар, тракторист, водій), Сінянська Юлія, Левченко Катерина, Раца Владислав (група №27, 26, 25, професія – Кухар.Кондитер». Не обійшлось це свято без чудових ведучих – Кравченко Анастасії та Легези Євгенії, які наголосили на тому, що мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить.