Меню навігації

Відеоматеріали

День цивільного захисту

Червень 1st, 2020

Відповідно до наказу директора від 01.06.2020 №98  у ДНЗ «Охтирський центр ПТО» 03.06.2020 проводиться День цивільного захисту

Ви можете переглянути навчальні фільми :

«Надзвичайні ситуації природного характеру» за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=zIS7cd9Ia84

Надання першої медичної допомоги за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=PnI2bh3wrJc

Виготовлення ватно-марлевої пов’зки

Почнемо з невеличкого теоретичного огляду, який дозволить нам вірно обрати матеріали для виготовлення, та й захистить від можливої шкоди від використання недоброякісної ватно-марлевої пов’язки . Звертаємо Вашу увагу на те, що не всі вата, бинт та марля однакові. Купуючи бинт чи марлевий відріз обов‘язково спитайте про його щільність (вона повинна бути не меншою за 36г/м2). Перевірити щільність дуже легко за наявності ваг. Так, наприклад, бинт 7м х 14см повинен важити не менш ніж 35 грамів. Дуже поширеною є практика серед деяких виробників використання при виробництві марлі та бинтів щільності 32, 30, а подекуди й 23-27 грамів/м2. Такий бинт виявляється «ріденьким» (дивіться мал. 1 та 2), не тримає структури і найголовніше – не гарантує достатнього захисту. Також, багато виробників економлять на довжині бинта (згідно державного стандарту дозволяється відхилення 5%), а це може позбавити нас як найменш 35см бинта (якщо виробник дотримується держстандарту) і як наслідок можемо недорахуватися однієї марлевої пов‘язки при виготовленні. 

Вата також  повинна мати низку характеристик та відповідати визначеним нормам. Окрім того, що вона повинна бути виготовлена з 100% бавовни, вибілена без застосування хімії та хлору (це легко перевірити, помістивши клаптик вати під ультрафіолетову лампу або детектор банкнот, якщо вона сяє – це хімія), довжина бавовно-волокна вати повинна бути достатньою для того, щоб розпилення було мінімальним. Це також легко перевірити. Необхідно відірвати невеличкий клаптик, взяти його за край та потрясти їм у повітрі під світлом. Безумовно, Ви повинні розуміти, якщо вата «порошиться» – вам так або інакше доведеться цим дихати, тобто така вата нам не підходить. Гарна вата не «порошиться» і при відриванні начебто тягнеться. Ми радимо придбавати вату, бинти та марлеві відрізи компанії «Аріадна» тому, що вони відповідають всім прийнятим стандартам та ідеально підходять для виготовлення марлевих пов‘язок.

Також необхідно пам’ятати, що вата та бинт бувають стерильними, нестерильними, мають різне фасування. Краще придбавати стерильні матеріали, але в принципі підійдуть будь які. Для виготовлення марлевої пов‘язки, практичніше буде взяти вату гігієнічну медичну гігроскопічну у фасуванні «зіг-заг» 100 грамів та бинт стерильний 7м х 14см (або марлевий відріз: стандартне фасування 1м, 2м, 3м та 5м, ширина є сталою і дорівнює 90см).

На виготовлення однієї марлевої пов‘язки піде 1,1-1,2 метри бинта, тобто одного пакунку вистачить на 6-7 пов‘язок. Вата «зіг-заг» 100г має ширину 10-11см та довжину 190-200см, відповідно одного пакунку вистачить на 12-14 марлевих пов‘язок. При виготовленні марлевої пов‘язки з використанням марлевого відрізу, ми радимо брати пакунок 3 метри. З такого відрізу вийде 5 марлевих пов‘язок (90х60см). За умови використання марлевих відрізів витрачається у три рази більше марлі, ніж при використанні бинта, але така пов’язка не потребує додаткового прошиття і забезпечує більший захист тому що має більшу площину закриваючої поверхні, хоча і має не дуже естетичний вигляд.

Наразі перейдемо безпосередньо до виготовлення ватно-марлевої пов‘язки.

Виготовлення ватно-марлевої пов‘язки з вати та бинта.

1. Відмірюємо 50-60 см бинта та 12-14см вати. Вату викладаємо, розрівнюючи по всій ширині, на початку бинта і згортаємо в три оберти, отримуючи, таким чином, 4 шари бинта. Ми повинні отримати приблизно квадрат 14 на 14см.

2. Відмірюємо ще 60 см бинта, розтинаємо його вздовж навпіл і скручуємо по довжині у дві «трубочки».

3. Прошиваємо створені поворозки зверху й знизу основної частини.

4. Прошиваємо по краях (як показано на малюнку).