Меню навігації

Відеоматеріали

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Січень 28th, 2021

Щороку 27 січня Україна разом із усією світовою спільнотою вшановує пам’ять жертв Голокосту – мільйонів єврейських жінок, чоловіків і дітей, які загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни.

Саме цього дня у 1945 році війська радянської армії звільнили в’язнів найбільшого нацистського табору смерти Аушвіц–Біркенау, розташованому у польському місті Освенцімі.

Лише на українських землях їх кількість сягає моторошного числа – близько 1,5 мільйона осіб. Для вшанування та збереження пам’яті про цю страшну трагедію, про всіх розстріляних, страчених у газових камерах, виснажених голодом і примусовою працею, Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, в якій відкинула будь-яке заперечення Голокосту як історичної події, хай то буде повністю чи частково, і без заперечення засудила всі прояви релігійної нетерпимости, підбурювання, переслідування чи насильства стосовно окремих осіб або громад, обумовлених етнічним походженням або релігійними віруваннями, – де б це не було.йдеться: «Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість». Саме цей документ оголосив 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту.

Сьогодні, 27 січня, здобувачі освіти навчального закладу разом з викладачем історії Татаренко Л.В. вшанували пам’ять загиблих жертв Голокосту в Україні.