Меню навігації

Відеоматеріали

Тиждень психології “Життя без чорних смуг”

Квітень 19th, 2021

З 19.04.2021 стартує тиждень психології під гаслом :

«Життя без чорних смуг»,

метою якого є формування психологічної культури учасників освітнього процесу,сприяння збереженню,зміцненню психологічного та психічного здоров’я.

Запрошую учнів, батьків, колег взяти участь у фото челенджі «Запроси на каву»,

фото звіті «Здоров’я для мене це …»  та поділитися позитивними моментами свого життя  через групи у Viber.

Це можуть бути ваші фото з кавою. Фото як  Ви підтримуєте своє здоров’я та всякі позитивні моменти зі свого життя.

Зайдіть на сторінку психологічної служби. Там ви знайдете цікавий та корисний матеріал.

Тиждень  психології  “Життя без чорних смуг” з 19.04.2020- по 23.04.2021.

Нехай робочий тиждень пройде для Вас з користю та позитивом. Традиційний Тиждень психології цього року проводимо онлайн.

 Пропоную учням, батькам і викладачам цей тиждень спланувати наступним чином:

19.04.2021 – День пізнання(цікава психологія)

20.04.2021 –  День релаксу (фото челендж «Запроси на каву»)

21.04.2021 – День тітоньки Сови (мудрі повчання великих вчених)

22.04.2021 – День здоровя (фото звіт « Здоровя для мене це …» )

23.04.2021 – День позитиву(позитивні фото, відео, смішні історії )

                Протягом Тижня триває фото челендж. Фото можна надсилати на мою поштову скриньку tatarenkolesa@gmail.com

19.04.2021 – День пізнання (цікава психологія)

Самопізнання — пізнання самого себе, своїх життєвих цінностей,пізнання своїх індивідуальних особливостей, риси свого характеру, свого відношення до інших людей. Для багатьох людей ця фраза не становить таємниці, і вони розуміють її буквально як імператив (наказ), що потрібно пізнати себе. Якщо ж попросити когось охарактеризувати самого себе («Що ти знаєш просамого себе?»), то, на подив запитувача, відповідь буде дуже скупим і гранично узагальненими, наприклад: «Я розумний, добрий, справедливий, вмію будувати стосунки з іншими людьми».

Цікаво відзначити, що люди неосвічені, які проживають в малокультурні товариства, взагалі важко оцінити себе і дати характеристику. Багато хто сприймає цю фразу як пізнання самого себе. Багато людей не можуть відповідати на це запитання, інші люди можуть дати розгорнуту характеристику, а інші навіть попросять запитати у своїх друзів, тому що вони краще знають який я є.

Самопізнання — це вивчення людиною своїх фізичних і психічних особливостей, виявлення власних інтересів і схильностей, осмислення себе як особистість в цілому.Воно  відбувається через конкретні результати, оцінок, окремих образів самої себе в різних умовах, а також через думки оточуючих людей і порівнювання себе з ними. Найцікавіше те, що людина може оцінювати себе адекватно, так і неадекватно.

Особистість здатна створити такий образ самого себе (і навіть повірити в нього), який взагалі не відповідає дійсності, внаслідок чого відбуваються конфлікти з реальністю. Найдоступнішим методом самопізнання є спостереження і пізнання інших людей. Людині властиво давати іншим людям характеристики, з’ясовувати мотиви їх поведінки. В результаті цього людина порівнює себе з іншими людьми, і це дозволяє знайти свої відмінності від них. Адекватна оцінка самого себе навпаки, призводить до більш вдалого пристосування до світу й оточуючих людям.

Виділяють чотири засоби самопізнання: Перший з них — самозвіт, який може робитися у вигляді ведення щоденника. Друге — перегляд фільмів або читання класики. Тут людина звертає свою увагу на особливості героїв, а саме: їх вчинки, поведінку з іншими людьми. Чомусь людина несвідомо порівнює себе з ними, ставить себе на їх місце. Третій — вивчення науки психології, включаючи розділи соц. психологія та психологія особистості. Четвертий — проходження психології.

В науці психологія виділяють три основні мотиви звернення індивіда до самооцінки:

1)Розуміння себе.
2) Підняття ЧСВ (почуття власної важливості або значимості). Тут індивід співвідносить свої знання про самого себе з оцінками своєю значимістю оточуючими.
3) Рівень самооцінки

Пропоную  пройти психологічні онлайн тести, результат яких отримаєте відразу після закінчення. Ви маєте можливість за декілька хвилин  визначити свій рівень інтернет залежності, емоційного вигорання, стресостійкості, тривожності, визначити свій психотип, дослідити силу волі та інше.

https://onlinetestpad.com/ua/testview/176764-metodika-diagnostika-stupenya-gotovnosti-do-riziku

https://onlinetestpad.com/ua/testview/860421-doslidzhennya-sili-voli

https://onlinetestpad.com/ua/testview/232250-psikhotipi-po-vsatir

https://onlinetestpad.com/ua/testview/481218-kakoj-tip-otnoshenij-u-vas

https://onlinetestpad.com/ua/testview/847475-shkala-%D1%96nternet-zalezhnosti

https://onlinetestpad.com/ua/testview/153201-test-zhittest%D1%96jkost%D1%96-skrin%D1%96ngova-vers%D1%96ya-os%D1%96na

https://onlinetestpad.com/ua/testview/322045-khto-ti-z-personazhiv

https://onlinetestpad.com/ua/testview/105728-test-na-alkogolnu-zalezhn%D1%96st

https://onlinetestpad.com/ua/testview/94623-metodika-viznachennya-stresost%D1%96jkost%D1%96-ta-soc%D1%96alnoi-adaptac%D1%96i-kholmsa-%D1%96-rage

https://onlinetestpad.com/ua/testview/835638-test-na-viznachennya-svogo-psikhotipu

https://onlinetestpad.com/ua/testview/627904-ekspres-diagnostika-rivnya-samoocinki

https://onlinetestpad.com/ua/testview/815738-viznachennya-rivnya-%D1%96nternet-zalezhnosti

https://onlinetestpad.com/ua/testview/524534-riven-emocijnogo-vigorannya

Хто зацікавився – рекомендую сайт https://onlinetestpad.com/ua/tests/psychological

20.04.2021 –  День релаксу (фото челендж «Запроси на каву»)

Мільйони людей по всьому світу починають свій день з чашки  міцної кави. Напевно, байдужої людини до кавових зерен знайти неможливо, хтось задовольняється однією ранкової чашкою напою, а хтось балує себе протягом усього дня і зовсім не замислюється про те, який ефект кави надає на організм.

Чим корисна кава?

  •  Кава зменшує ризик атеросклерозу.
  • Зменшує прояви запалення підшлункової залози.
  • Кава знижує розвиток серцево-судинних хвороб у людей, які швидко руйнують кофеїн.
  • Збільшує сфокусованість, борються з сонливістю та покращує настрій
  • Стимулююча дія.

 Така дія кави обумовлено високим вмістом кофеїну в зернах. Алкалоїд активізує кровообіг, що сприяє кращому постачанню кров’ю і киснем головного мозку, допомагає людині швидше сконцентруватися.

  • Захист від стресу.

У складі зерен міститься відомий всім гормон щастя – серотонін, саме він оберігає від стресових ситуацій і емоційного перевтоми. Природне джерело антиоксидантів. На відміну від біологічно активних добавок, отриманих синтетичним шляхом, споживання кави – це природний безпечний спосіб нейтралізувати дію небезпечних радикалів. Примітка: в двох чашках натуральної чорної напою міститься половина добової норми антиоксидантів.

Види кави і кавових напоїв

    Café con Leche — португальська або іспанська темний кави з додаванням цукру і молока.

    Demi-crème — кава з вершками або молоком у рівних пропорціях.

    Granita de Caffe — холодний еспресо, подається з льодом.

    Айріш —  каву з алкоголем і з збитими густими вершками. Подається у спеціальних айріш — келихах.

    Амерікано, americano — кава еспресо, розведений водою. Американо готується на еспресо—кавоварки: бариста після приготування 30 мл еспрессо не вимикає кавоварку, а продовжує пропускати воду до отримання обсягу 120-160 мл

    Глясе — прохолодний кави з кулькою морозива. Подається в айріш — келиху з трубочкою.

    Доппіо — еспрессо подвійної порції.

    Капучино — кава з збитим в гарячу піну молоком і пишною шовковистою молочно-кавової піною («капюшоном»). Свою назву він отримав завдяки ченцям ордену капуцинів, які, згідно з легендою, першими придумали додавати в каву збите молоко. Капучино — найпопулярніший напій у кав’ярнях. Звичайна порція — 150 мл Рекомендована температура при подачі 60-70 градусів. Часто кава капучіно посипають корицею або какао.

    Кон панна (конпанна) — еспресо з пишною шапкою зі збитих вершків, посипаній меленою корицею. «Кон панна» в перекладі з італійського означає «з вершками». Подають еспрессо кон панна в чашці для капучино.

    Коретто (corretto) — еспресо з додаванням спиртного. У північній Італії взимку готують коретто — кава з граппой. В Ірландії, щоб зігрітися п’ють каву з ірландським віскі.

    Кава по-віденськи — еспресо зі збитими вершками, посипаний зверху спеціями (ваніллю, корицею, мускатним горіхом, апельсиновою цедрою за смаком) і тертим шоколадом. У Відні кави дізналися завдяки оттоманським послам ще в далекому 17 столітті. Посли завезли його в місто і місцеві жителі, розсмакувавши, почали готувати каву вдома.

    Кава, кава по-турецьки — чорна кава з рясною піною. Готується в посудині конічної форми, так званої турці або джезві на піску, на відкритому вогні, або на електричній плитці. При приготуванні часто використовуються спеції, такі як кардамон, кориця та інше.

    Латте — кавовий коктейль, що складається з однієї частини еспрессо і двох частин прогрітого молока з піною. «Латте» (наголос на перший склад) — в перекладі з італійської означає молоко. Подають каву-лате в айріш-келиху або у високому келиху з трубочкою. Для аромату при приготуванні гарячого і холодного латте додають різноманітні сиропи, за винятком цитрусових, з-за яких молоко може скиснути. Часто пінку на поверхні напою прикрашають малюнками. Це ціле мистецтво, зване латте — арт.

    Латте маккиято (маккіато) — не змішаний капучіно, де молоко, молочна піна і кави лежать шарами. Маккиято в перекладі з італійського означає «плямистий». Подається у високому бокалі.

    Лунго — кави, менш міцний ніж еспресо, за рахунок більшої кількості води в чашці (50-60 мл) при тій же кількості меленої кави (7 гр.), але більш міцний, ніж американо. «Лунго» перекладається з італійської як «довгий».

    Маккиято (маккіато, макіато) — стандартний міцний еспрессо, на який зверху кладеться барною ложкою крапелька дуже ніжною молочної піни (приблизно 15 мл). Це справжній італійський варіант, перекладається як «плямистий» — у наших кав’ярнях подається рідше.

    Медовий раф — кавовий коктейль, винайдений в Росії в кінці 90-х. Він полюбився багатьом у нас, а тепер вже став популярний у всьому світі! Його особливість полягає в тому, що капучинатором в щільну густу піну збивають не тільки вершки, а змішані еспресо, вершки і мед.

    Мокко — кава з додаванням шоколаду або, іноді, кави по-східному.

    Рістретто — еспресо, зварений в меншому обсязі води (7 гр. кава на 20-25 мл води). Самий концентрований і підбадьорливий. П’ється без цукру. Вважається істинним італійською кавою і перекладається як «міцний». Подають рістретто в чашці для еспресо зі склянкою холодної води. Перед першим ковтком кави робиться кілька ковтків води. Таким чином запобігає обезводнення організму і омиваються смакові рецептори.

    Романо (romano) — еспресо з лимоном. У перекладі з італійського означає «римський». Еспресо романо рекомендується прикрасити часточкою лимона або смужкою лимонної цедри.

    Торре (торо) — велика порція еспрессо накрита зверху шапкою з молочної піни, яка не змішується з кавою і піднімається над краєм чашки приблизно на 1,5 — 2 див. «Torre» в перекладі з італійського означає «башта». Молочна піна має більш суху і щільну структуру, на відміну від капучіно, і добре тримає форму. Подається в чашці для капучино.

    Фільтр-кави, filter coffee, «Крапельниця», американський, кава по — американськи, регуляр — кава, приготована в крапельної кавоварки, яка працює за «гравітаційному» принципом: гаряча вода капає на воронку з фільтром, в якій лежить мелену каву. Переважно заварюють арабіку. П’ють фільтр-кави з великих кухлів об’ємом 200-220 мл. Крапельний кави популярний не тільки в Америці, але і в Скандинавських країнах.

    Френч-прес кава — кава, заварена у «французькій пресі», пристрій складається з скляного жароміцного циліндра з поршнем — фільтром. Найчастіше у френч-пресі заварюють арабіку. Також напій бажаний скандинавами і американцями.

    Еспресо (espresso) — міцний чорний кава, зварена за допомогою кавомашини. Існує два трактування перекладу з італійської «espresso» — 1) «швидкий», 2) «спресований», «зварений під тиском». Еспресо вважають «королем» серед кави. Основу його смаку складають приємний баланс кислинки і гіркуватості і відчуття свіжості і закінченості смаку.

А яку каву любите Ви?  Приєднуйтесь до челенджу «Запроси на каву» (сфотографуйтеся з горнятком кави,вказавши Ваш улюблений різновид).

21.04.2021День тітоньки Сови

Поради тітоньки Сови

Пропоную кожному учню та викладачу вибрати мудре повчання

великих вчених, яке в подальшому обов’язково знадобиться та

буде повчальним для вас .

1)Той, хто сміє змарнувати одну годину часу, не зрозумів цінності життя. (Чарльз Дарвін)

2) Не живи вчора, не мрій про завтра, сконцентруй свій розум на даному моменті.(Буда)

4)Я люблю життя, бо ще стільки багато невідомого. (Ентоні Хопкінс)

5)Ми не можемо спланувати життя. Все, що ми можемо, так це бути відкритими до нього.

(Лаурін Хіл)

6)Твоє життя формується твоїми думками. (Маркус Авреліуc)

7)Мудрість приходить з роками, а дурість залишається від народження.

8) Що сталося один раз ніколи не повториться, а що сталося двічі обов’язково повториться

9)Життя коротке і коли воно закінчується, то закінчується назавжди, тож проживи його

гідно, прислухайся до свого серця.

10)Бідність існує через те, що ми не вміємо ділитися один з одним.

11)Все що нас не вбиває, робить нас сильнішими. (Ф. Ніцше)

12)Вчися так, ніби ти маєш жити вічно, живи так, ніби ти маєш померти завтра.

13)Стань кращим і сам зрозумій, хто ти, перш ніж зустрінеш нову людину і будеш

сподіватися, що вона тебе зрозуміє.

14)Можливість вибору робить людину людиною. Однак саме це найбільше ускладнює

людині життя.

15)Важко повзти з гордо піднятою головою.

16)Чиста совість – ознака поганої пам’яті.

17)Школа життя – єдина, яку не хочеться закінчувати.

18)Найскладніше пояснити найпростіші речі.

19)Час – найкращий вчитель. Але на жаль він вбиває своїх учнів.

20)Не плач, бо це минуло. Посміхнись, бо це було.

21)Завжди знайдуться люди, які зроблять тобі боляче. Треба продовжувати довіряти

людям, просто бути трохи обережнішим.

22)Клятва потрібна там, де немає довіри.

23)Гордість заважає нам любити і бути коханим.

24)Завжди здається, що нас люблять за те, що ми хороші. І не здогадуємося, що люблять

нас тому, що хорошими є ті, хто нас любить.

25)Легко приховувати ненависть, важче любов, а найважче – байдужість.

26)У будь – якій справі досконалість досягається не тоді, коли більше нічого додати, а тоді

коли більше нічого відняти.

27)Кажуть минає все, окрім самотності.

28)Падають не тому, що безсилі, а тому, що переоцінюють свої сили.

29)Люди вважають, що володіють грошима, але часто буває навпаки.

30)Важливим є не самі гроші, а те, як їх застосовувати.

31)Дурний знайде вихід з будь-якої ситуації, а розумний в неї просто не потрапить.

32)Гострі матюки використовуються для висловлювання тупих думок.

33)Кожен має право на тупість, але дехто цим правом зловживає.

34)Кожен народ має ту владу, на яку заслуговує.

35)Досвід – це те, що ти отримуєш натомість того, що хотів.

36)Іноді люди роблять зло іншим тільки через те, що мають таку можливість.

37)Очікування радості, теж радість.

38)Життя – це те, що люди найбільше прагнуть зберегти і найменше бережуть.

39)Будь уважним до своїх думок. Вони – початок вчинків.

40)Несподіване трапляється у житті частіше, аніж таке, на що сподіваєшся.

41)Все у наших руках, тому їх не можна опускати.

42)Подумай як важко змінити себе, і ти зрозумієш, наскільки мізерні твої можливості

змінити інших.

43)Зізнатися у незнанні – один із найкращих доказів наявності розуму.

44)Характер подібний на дерево, а репутація – на тінь. Ми турбуємося про тінь, а

насправді треба думати про дерево.

45)Той, хто думає, що може обійтися без інших, дуже помиляється. Але той, хто думає,

що інші не можуть обійтися без нього, помиляються ще більше.

46)Всім бажанням слід ставити таке питання: що буде зі мною, якщо здійсниться те, що я

бажаю, і якщо не здійсниться? (Епікур)

22.04.2021День здоровя (фото звіт « Здоровя для мене це …» )

Здоров’я – це сукупність фізичних, духовних, соціальних якостей людини, що є основною її довголіття та необхідною умовою здійснення творчих планів, високої працездатності, створення сім’ї, народження й виховання дітей. 

Фізичне здоров’я дає гарне самопочуття, бадьорість, силу.

 Психічне – дарує спокій та чудовий настрій. Їх можна сформувати тільки шляхом отримання знань і постійної роботи над собою. Для того, щоб зберегти своє здоров’я, треба докладати неабияких зусиль, адже стан здоров’я людини залежить на 20 % від спадковості, на 10 % – від рівня розвитку медицини, на 20 % – від стану довкілля, на 50 % – від способу життя.

            Здоровий спосіб життя – це дії, спрямовані на запобігання захворювань, зміцнення всіх систем організму та поліпшення загального самопочуття людини.

Тому запрошуємо Вас долучитися до фото звіту,в якому Ви маєте змогу поділитися своїми складовими здорового способу життя!!!

23.04.2021 – День позитиву (позитивні фото, відео, смішні історії )

Вченими давно доведено вплив емоцій на здоров’я людини.

Те, що позитивні емоції добре впливають на здоров’я – це не тільки наша «інтуїтивна здогадка», це науково доведений факт! Позитивні емоції дійсно підживлюють наш організм і сприяють хорошому здоров’ю. У той же час люди, які страждають від депресії і постійно відчувають почуття тривоги, більш схильні до різних захворювань.

Чому коли ми перелякані, то можете бігти набагато швидше? Чому серце починає битися сильніше і частіше, коли ми очікуємо результати іспиту або виступаємо перед великою аудиторією?Відповідна емоція готує наше тіло до відповідної поведінки: якщо Ви перелякані, то тіло мобілізується для втечі; якщо Ви відчуваєте гнів, то тіло готуватися нападати. В організмі відбуваються відповідні процеси, що б підготувати нас для дій в конкретній ситуації. Так, під час небезпеки підвищується згортання крові і відбувається її відтік від поверхні тіла – це зменшить втрату крові в разі поранення.

Найбільший вплив емоції надають на серцево-судинну систему. Сильний гнів і тривале подразнення сприяють порушенню роботи серця і розвитку такого захворювання як гіпертонія.

Кровообіг залежить від емоцій: змінюється пульс, тиск, тонус судин. Позитивні емоції викликають приплив крові до шкіри, а також покращують склад крові.

Емоції змінюють ритм дихання: від сильного тиску людина може задихатися. Люди, які постійно відчувають стрес частіше страждають інфекційними захворюваннями верхніх дихальних шляхів. А у людей, які відчувають позитивні емоції, дихання стає легшим.

Вчені довели, що песимістично налаштовані люди із заниженою самооцінкою, часто відчувають тривогу і страх більше за інших страждають від головного болю, хвороб шлунка і хребта. І навпаки, оптимісти менше схильні до простудних захворювань. Крім того, люди, часто відчувають позитивні емоції легше засинають і міцно сплять, а це дуже серйозно впливає на самопочуття.

Всі ці факти підтверджують значний вплив емоцій на здоров’я людини. Позитивні і негативні емоції відповідним чином позначаються на Ваше здоров’я. Світлі думки в голові – обов’язкова складова здорового способу життя!

Пропонуємо  поділитися смішними фото, історіями,анекдотами,малюнками,відео та інше, щоб покращити своє емоційне здоров’я та створити позитивну атмосферу.