Меню навігації

Відеоматеріали

Про центр

Грудень 9th, 2016

Державний навчальний заклад «Охтирський центр професійно-технічної освіти» – сучасний навчальний заклад ІІІ атестаційного рівня, що здійснює професійну підготовку висококвалфікованих робітників із професій сільськогосподарської, харчової, будівельної галузей та сфери обслуговування. Навчальний заклад надає освітні послуги дітям південного регіону Сумської області з 21-ї професії, у тому числі 17-ти інтегрованих.

Щорічно в ньому навчається більше 500 учнів. До складу Охтирського центру професійно-технічної освіти входить відокремлений навчальний підрозділ м. Тростянець та філія смт Велика Писарівка.

ДНЗ «Охтирський центр ПТО» увійшов у 100 найкращих закладів професійно-технічної освіти.

Державний навчальний заклад «Охтирський центр професійно-технічної освіти» є професійно-технічним навчальним закладом третього атестаційного рівня, що здійснює підготовку конкурентоспроможних робітників з технологічно складних професій та спеціальностей.

Історія Охтирського центру ПТО веде свій відлік з 2 серпня 1954 року. За час існування навчальним закладом підготовлено біля 21688 кваліфікованих робітників. Навчальний заклад готує робітників за такими професіями:

Штукатур. Маляр. Лицювальник-плиточник

Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського), виробництва (категорії А1, А2). Водій автотранспортних засобів (категорії «С»)

Кухар

Кравець. Закрійник

Офіціант. Бармен

Слюсар з ремонту автомобілів. Водій автотранспортних засобів (категорія «С»)

Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

Кухар. Кондитер

Муляр. Пічник. Лицювальник-плиточник

Газозварник. Електрозварник ручного зварювання

Продавець продовольчих товарів

Перукар. Перукар-модельєр. Візажист

З професій «Бармен», «Кухар», «Слюсар з ремонту автомобілів», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» в закладі надаються освітні послуги за навчальними програмами ІІІ ступеню ПТО, що надає можливість випускникам отримати підвищений розряд: «Бармен» – 5 розряд », «Кухар – 5 розряд», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування – 4 розряд», «Слюсар з ремонту автомобілів – 5 розряд». Важливим питанням в діяльності центру є надання послуг загальноосвітньої підготовки для учнів.

З метою удосконалення системи підготовки кваліфікованих робітників педагогічний колектив Центру працює над упровадженням інноваційних технологій навчання, оновленням та зміцненням матеріально-технічної бази, з питань розвитку творчої співпраці з органами місцевого самоврядування та підприємствами-замовниками кадрів.

У навчальному закладі відповідно до сучасних вимог обладнано 23 кабінети, 12 майстерень виробничого навчання, 6 лабораторій. На уроках теоретичного та виробничого навчання використовуються мультимедійні презентації, електронні навчальні програми та мережа Internet. Учні Центру є учасниками відбіркового етапу Всеукраїнського конкурсу «Учень року », призерами обласного конкурсу художньої самодіяльності серед учнів державних професійно-технічних навчальних закладів області «Таланти профтехосвіти », ІІ етапу Міжнародного конкурсу з української мови ім.П.Яцика, конкурсу з української мови ім.Т.Г.Шевченка. Рівень навчальних досягнень учнів дає можливість здобувати подальшу освіту у навчальних закладах IV – V рівнів акредитації. З метою підготовки висококваліфікованих робітників в умовах реального виробництва заклад тісно співпрацює з підприємствами ПрАТ «Сад», ТОВ ВБП «Охтирбуд», ТОВ «Мік».

Провідною ідеєю навчально – виховного процесу закладу є формування творчо розвиненої особистості, створення умов максимально сприятливих для розвитку впровадження нового змісту освіти, інтерактивних технологій навчання та виховання, розвитку потенціалу викладачів, майстрів виробничого навчання.