Меню навігації

Відеоматеріали

Святкування Дня української писемності та мови

Листопад 12th, 2017

До Дня української писемності та мови у філії ДНЗ «Охтирський центр ПТО» смт Велика Писарівка пройшов ряд заходів.

    9 листопада народився Преподобний Нестор- Літописець. Саме в день його народження Україна відзначає День української писемності та мови. Нестор- Літописець стояв біля витоків української писемності, збирав відомості про походження свого рідного Києва, його засновників, розповідав  про події, що відбувалися на його очах.  Про це повідомили учні філії на тематичній лінійці «Історія виникнення писемності». Де всі присутні змогли зазирнути в історію розвитку української мови, а Савінов Валентин,  Шкафенко Руслан, гр.№17,Легеза Євгенія, , група №27, декламували поезії  Тараса Шевченка, Лесі Українки, Василя Стуса, Ліни Костенко, Максима Рильського.

Всеукраїнський радіодиктант  під назвою «Наші пісні» мали змогу написати як учні філії так і викладачі, адже мета акції – не перевірка грамотності, а єднання!

Учнями філії до свята були підготовлені стіннівки.

 Викладачем української мови та літератури Затулій Іриною Сергіївною був проведений цікавий виховний захід під назвою : «Допоки є Шевченка мова, то доти Украєна є…», де на дошці були портрети зі зображенням Нестора-Літописця, «Повісті минулих літ», зображення братів Кирила та Мефодія, де викладач відкрила захід словами: «У мові –  вся доля народу. Без неї немає нас як нації, немає минулого, немає і майбутнього. В мові, в слові – його щирість і щедрість, радощі і печалі, його безсмертя». Чудові ведучі Мирошниченко Анастасія та Раца Станіслав радували присутніх декламуванням уривків з віршів. Гарним ораторським мистецтвом відзначився учень першого курсу Липовий Віктор та Сінянська Юлія.

Настрій в усіх був піднесений, лунала українська музика, звучало живе українське слово.

Рідне слово будить нас до доброти, до здійснення гарних вчинків, до творчості і майбутнього розвитку. Воно продовжує жити в душах тих, хто сприймає його не як державну мову, а як щось рідне, материнське, ніжне.