Листопад 27th, 2017
Цікаво,змістовно, креативно – так можна охарактеризувати заходи предметного тижня «Технології кам’яних робіт», який нещодавно пройшов у відокремленому навчальному підрозділі м.Тростянець ДНЗ «Охтирський центр ПТО».
Організаторами і водночас учасниками заходів були учні 1-го курсу групи №5 за професією «Муляр. Пічник. Лицювальник – плиточник» та викладач будівельних дисциплін Логвіненко В.І.
Всі заходи були продумані таким чином, щоб усі учні групи мали змогу взяти участь у кожному з них та щоб їм було цікаво.
В програмі предметного тижня :
Інформаційна сторінка ( Випуск стіннівки «Моя професія»). Газета містила шпальти: Історичні факти про професію будівельника «А чи знаєте ви, що …»; гумористичну колонку про будівництво; новини сьогодення та інформаційний колаж, куди ввійшли цікаві повідомлення учнів.
Дослідницько – пошукова сторінка була презентована у вигляді рольової гри «Конференція будівельників».
Регіональні представництва будівельних організацій надали інформацію в формі повідомлень про історію та архітектурні традиції різних країн , сучасне будівництво та сучасні матеріали.
Північний регіон – будівельники Фінляндії
Південний регіон – будівельники Греції
Західний регіон – будівельники Німеччини
Східний регіон – будівельники України
Експертна комісія присуджувала кожній групі після виступів знаки якості за такими критеріями, як: доступність, естетичність житла, впровадження теплозберігаючих технологій під час будівництва.
Конференція супроводжувалась слайдами мальовничих краєвидів та будівель країн – «учасниць» конференції, що підсилювало враження від почутого та допомагало краще засвоїти інформацію.
Наступним етапом була інтелектуальна сторінка. Професійно – теоретичний конкурс був проведений між двома командами учнів. Учасники придумували назву команди, обирали лідера, представляли себе характеризуючим словом. Працювали над «Пазлами – фазлами», де необхідно було скласти визначення та продовжити прислів’я про працю. «Художники» команд працювали над створенням ескізу фасаду будинку із використанням обраних ними архітектурних елементів (арки, колон, вікон в готичному стилі та інш.), потім презентували свою роботу.
Тим часом між командами розгорталась боротьба за бали в номінаціях: «Технологія», Матервалознавство», «Проблемні питання», «Інші предмети».
У номінацію «Інші предмети» були включено питання з хімії, української, англійської мови, які мали професійне спрямування.
Всі учні під час конкурсу були активними, співпрацювали один з одним, прониклися духом змагання.
Чотири дні поспіль учні працювали в індивідуальному режимі над комплектом питань професійно – практичної сторінки «10 сходинок до майстерності». Питання(на логіку мислення, вміння шукати інформацію, розрахункового характеру) були розвішані вздовж сходових маршів, в порядку зростання їхньої складності та доступні широкому загалу. Учні мали змогу користуватися всіма доступними їм джерелами інформації, об’єднуватися в пари чи групи, знаходити спільні рішення.
Справжньою «фішкою» предметного тижня стала рейтингова сторінка. На засіданні круглого столу була оцінена безпосередня участь кожного учня групи № 5 у заходах. Переможцем став учень групи Губар Вадим, який за свою активність набрав найбільшу кількість балів.
Викладач спеціальної технології Логвіненко В.І. поставила перед собою мету: поглибити та розширити знання учнів з предмету, показати взаємозв’язок між предметами; підвищити зацікавленість учнів до навчання та обраної професії; формувати соціальну активність в умовах сучасної освіти, виховувати почуття колективізму та відповідальності. Проведені заходи предметного тижня надали можливість ефективно реалізувати поставлену мету та завдання.