Меню навігації

Відеоматеріали

Тиждень правознавства

Грудень 8th, 2017

7 грудня у філії ДНЗ «Охтирський центр ПТО» смт Велика Писарівка в рамках тижня   були  проведені позакласні виховні  заходи:  

  • Правова бесіда «Насильство в сім’ї »;
  • Конкурс стіннівок і плакатів на правову тематику.
  • «Турнір юних знавців правознавства»;

Правова бесіда була проведена гостями заходу директором та головним спеціалістом служби у справах дітей та молоді Великописарівської РДА Коноз Т.О. та Рибалка В.В. на тему «Насильство в сім’ї. Види насильства». Захід було проведено у формі тренінгу, де учня змагалися у правових знаннях та вирішували проблемні ситуації

   

Учні всіх груп включилися до роботи по оформленню стіннівок та плакатів, на яких зобразили свої знання про права дитини. Переможцем конкурсу стала група № 15 , ІІІ курс, професія «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування,Тракторист – машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва ( категорії «А1», «А2», «В1»),Водій автотранспортних  засобів (категорія «С»).                

На турнірі юних знавців правознавства» був присутній заступник начальника відділу Великописарівське бюро правової допомоги Охтирського МЦ НБВПД Мороз Євген Олександрович, який був головою журі разом з методистом філії Куткович О.М. та викладачем математики Фурсою Н.А.

Мета заходу: виховувати в учнів інтерес до правових знань, популяризувати правові закони, розвивати пізнавальний інтерес до предмета; з’ясувати, як учні знають основні поняття з правознавства, навчити учнів користуватися своїми правами в різних ситуаціях; виховувати поняття відповідальності за свої вчинки , формувати правову культуру учнів.

Викладачем було сформовано 2 команди з кожної групи по 2 учня, під назвами-АКАДЕМІКИ ТА ДЕПУТАТИ в кількості по 6 чоловік  у кожній, команди  обрали капітанів та склали девіз.

Конкурс проходив за принципом брейн-рингу: короткі чіткі запитання- короткі чіткі відповіді, на обміркування яких не більше 30 секунд.

Турнір складався з 6 раундів:

1-«Інтелектуальний штурм», де учням по черзі задавали питання.

2- «Слова-перевертні», команди повинні розшифрувати ці слова ( правові поняття).

3- «Сімейний», необхідно дати відповідь «хто кому доводиться»

4-«Юридичний семафор», команди отримують по черзі картки з надписами  (види юридичної відповідальності) і повинні визначитися після оголошення  ситуації, яку картку треба підняти.

5-«Конвенція прав дитини», розв’язання за допомогою документів, в яких зафіксовано права дитини проблемної ситуації.

6-«Ситуація», по черзі командам зачитуються ситуації, які необхідно прокоментувати.

Запитання і практичні завдання були з кримінального, адміністративного, шлюбного права, також по Декларації прав дитини.

Перемогла команда «Депутати» з мінімальним відривом в один бал.