Меню навігації

Відеоматеріали

Квіти у полі там, де Крути

Січень 31st, 2018

У  філії ДНЗ «Охтирський центр ПТО» смт Велика Писарівка,  у січні місяці були  проведені заходи щодо відзначення 100-річчя бою під Крутами. 

Викладачем історії Баландюк Н.І., був проведений урок на тему «Квіти у полі там, де Крути».

Свій урок Ніна Іванівна розпочала рядками українського поета Микола Луків який присвятив їх подвигу української молоді – студентам і гімназистам,  які 29 січня 1918 року прийняли нерівний бій з більшовицькою навалою біля станції Крути та поклали найдорожче на вівтар свободи – власні життя.

Ще юнаки, ще майже діти,

А навкруги і смерть, і кров.

“На порох стерти, перебити!” —

Іде на Київ Муравйов.

Полків його не зупинити,

Та рано тішаться кати:

Коли стають до зброї діти,

Народ цей — не перемогти!

 

Викладач ознайомила присутніх з  однією з тих сторінок історії, що привертають увагу суспільства, та в яких завжди переплітається правда із вимислом, міфами та спробами політичних спекуляцій.

Учням були представлені відео фрагменти з фільмів: «Дорога у вічність», «Річниця бою під Крутами», «Бій під Крутами» (кліп), фільм «Крути. Подвиг незабутий».

Спільно з клубом «Діалог» на базі центральної районної бібліотеки був проведений захід «Пам’яті героїв Крут». Де наших учнів ознайомили із історичними подіями, які відбувалися під станцією Крути. Були  зачитані віршовані твори українських поетів та під музикальний супровід були показані портрети юних героїв які загинули в тім бою.