Меню навігації

Відеоматеріали

Декада української мови та літератури

Березень 26th, 2018

6 – 22 березня в закладі проходила декада українськоїмови та літератури. Як і кожного року, вона була дуже насиченою і різноплановою.

Традиційно декада співпала із Шевченківськими днями, тому низка заходів була присвячена саме цьому. Так, учні груп 1-4, 1-7 цікаво проілюстрували твори Т.Г.Шевченка; не менш активними були ці ж учні і в поетичному конкурсі «Нащадки Кобзаря».Учні групи 2-7 узяли участь у Міжнародному флешмобі #Globalshevchenko на честь Т.Шевченка. Учнями груп 3-7, 3-4 була проведена віртуальна літературна подорож «Пам`ятники Кобзареві в Україні та світі», яка дала змогу дізнатися багато цікавого про пам’ятники Т.Шевченку  в різних містах України та світі. Учні Цибаньова Надія, Шпонарська Вікторія та Кисіль Артем підготували усний журнал «Сторінками життя і творчості Шевченка», підібравши цікавий матеріал. Учні груп 1-4, 1-7, 2-7, 3-4, 3-7 переглянули відеофільм «Край, де народився геній», мультфільм «Садок вишневий коло хати…», склали стіннівки «Незабутній Шевченко». Протягом декади було проведено літературні вікторини «Відкриваймо в собі Шевченка» та «Ти з нами, Тарасе».

Ніжно-романтичним настроєм була пройнята літературно – музична композиція «Тарас Шевченко – частина серця України», підготовлена учнями груп 1-7, 2-7,  3-7 (викладач Коритник Є.П.). На заході звучала мелодія на слова Т.Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думи мої, думи мої», «У перетику ходила», «Зоре моя вечірняя».Захід розпочався «Українським наспівом» у виконанні Зінича Олександра. Учні декламували уривки з «Кобзаря» (Кривонос Р., Шпонарська В., Кисіль А., Цибаньова Н., Кузьміна А., Сульженко Ю., Тесменецька К., Лєшан О., Шандиба Т., Хілько І., Розанова В., Кремезна Н., Ганжа Є., Михайловська С.), розіграли фрагмент про дитячі роки Т.Шевченка (Зінич О., Конденко Б.). Ведучі Казьміна Д. та Булдиженко Забар добре вели захід. Змістовною і цікавою була розповідь про ім`я Т.Шевченка на Сумщині директора, науковця КЗ «Охтирський краєзнавчий музей» Людмили Володимирівни Міщенко.

Насамкінець, піднявшись, урочисто, з особливим піднесенням  учні та присутні прочитали під музику «Заповіт» Т.Шевченка…

Змінюються часи, але незмінним, невичерпним і, по суті, не до кінця прочитаним і розгаданим залишається сам Т. Шевченко. І вистачить його, поза всяким сумнівом, ще на багато – багато поколінь – допоки буде жити наша Україна!

Ми впевнені, що ці та інші заходи, які відбуваються в закладі, допоможуть молодому поколінню зрозуміти та усвідомити неоціненний вклад Тараса Шевченка в зародження та розвиток української культури, мови, нашої державності. І ще раз переконатися, що поезія Шевченка – це вогник, схожий на полум`я свічки, що запалює душу людини…

У підсумку можна сказати, що декада була інтенсивною, насиченою, цікавою, пізнавальною.

Дякуємо учням навчального закладу за активну участь!

До зустрічі під час наступної декади української мови та літератури!

 

І.Ф.Соболєва, керівник методичної комісії

Є.П. Коритник, викладач