Меню навігації

Відеоматеріали

Репродуктивне здоров’я підлітків

Лютий 21st, 2019

13 лютого 2019 року в ДНЗ «Охтирський центр ПТО» відбулася зустріч учнів першого курсу з представником «Клініка дружня до молоді» Мучнік А.М., яка приділила належну увагу спектру здоров’я підлітків і наголосила на тому, що спектр людського щастя належить найвагоміше місце здоров’ю. Загальновизнано, що здоров’я й розвиток дітей визначаються безліччю факторів. Багато в чому залежить воно від спадковості, від середовища, в якому зростає та розвивається дитина, від морального й матеріального стану родини, мікроклімату в навчальному закладі та від контакту з однолітками.                                                             

Соціальна значущість здоров’я дітей, зокрема підліткового віку, зумовлена тим, що вони представляють найближчий репродуктивний, інтелектуальний, економічний, соціальний, політичний та культурний потенціал суспільства. Підлітковий вік, а особливо період досягнення статевої зрілості, характеризується швидкими змінами в розвитку. Хоча сім’я продовжує мати велике значення для підлітків, вони поступово виявляють все більшу самостійність, стверджуючи себе як особистості. Під час переходу від дитинства до дорослого віку підлітки експериментують, беручи на себе дорослі функції, взаємовідносини та обов’язки. Таке експериментування, зазвичай, пов’язане з підвищеним ризиком.                Саме у ці роки формуються навички поведінки і звичок, пов’язаних зі здоров’ям. Долучаючись до життя дорослих, підлітки мають потребу у попередній інформації з таких життєво важливих питань, як психофізіологія організму людини, проблеми збереження і зміцнення здоров’я, а також поведінкова адаптація.                                                                              

Мучнік А.М. розповіла про інфекції, що передаються статевим шляхом, включаючи ВІЛ, високий ризик вагітності у юнацькі роки, зловживання алкоголем і тютюнопаління, нещасні випадки, травми, отруєння та схильність до суїциду.