Меню навігації

Відеоматеріали

Виховна година

Лютий 24th, 2020

Важко уявити собі існування сучасного світу без засобів масової інформації. Кожна людина є споживачем інформації, яка міститься на сторінках книг, газет та журналів, звучить  на радіо, з’являється на екранах наших телевізорів, розміщується в Інтернеті. Проблема впливу ЗМІ на окрему людину і суспільство загалом настільки важлива, що вона включена до шкільної програми у вигляді окремого розділу інтегрованого курсу «Громадянська освіта».

Учні знайомляться не тільки з різними видами мас-медіа, а й з особливостями подачі медіатексту, етикою журналіста, навчаються на практичних заняттях  розпізнавати маніпуляції в медіапросторі, перевіряти достовірність інформації, відрізняти факти і судження в медіатексті. Під час занять учні активно використовують  матеріали місцевої районної газети «Ворскла», яка в цьому році буде відзначати 90 років з дня виходу свого першого номера. Тому не дивно , що під час вивчення відповідної теми інтегрованого курсу  виникла ідея запросити в гості на виховну годину редактора районної газети Пасюгу Олексія Борисовича.

Перед тим, як надати слово редактору газети, викладач суспільних дисциплін Волін С. В. познайомив учнів з історією районної газети, а потім Пасюга О.Б. розповів про тонкощі роботи журналіста і відповів на запитання, які стосувались і реклами, і замовних матеріалів, і так званої «джинси». Одне з запитань стосувалось маніпуляцій на сторінках районної газети. Редактор чесно визнав, що такі випадки бувають тоді, коли газета виходить 1 квітня.

Подібні матеріали є звичайними розіграшами на День сміху, але подаються так , що читачі газети ведуться на них і приймають інформацію за достовірну.  Хрестоматийним прикладом, до речі, став матеріал про те, як бобри начебто то  використали для будівництва своєї запруди затонулий німецький танк. «Але є такі матеріали, які ніколи не будуть розміщені на сторінках  районної газети»-авторитетно заявив редактор. Це матеріали , що написані «мовою ворожнечі», до яких вдаються окремі автори.

      На згадку про зустріч учасники були обдаровані ювілейними календарями газети «Ворскла» та  зробили спільне селфі.