Меню навігації

Відеоматеріали

22 вересня – День партизанської слави

Вересень 23rd, 2020

22 вересня відповідно до Указу Президента України  відзначається День партизанської слави,як данина всенародної поваги та вшанування пам’яті усіх тих, хто під час Другої світової війни боровся за свободу своєї країни, свого народу не шкодуючи ні сил, ні власного життя.

Це свято вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни. Його було встановлено Указом Президента України в 2001 році, на честь 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в нашій державі.

Дії партизанських загонів та підпільних організацій у роки Другої світової війни нанесли непоправні втрати боєздатності противника та наблизили День Перемоги над фашистами та їхніми союзниками.

Перші загони партизанів з’явились в Україні восени 1941 року під Черніговом та Сумами, а масовості партизанський рух набув лише з кінця 1942 року. Супротив мирного населення окупаційному режиму був реакцією на нещадний терор, масові вбивства, геноцид єврейського населення, вивезення молоді до Німеччини на примусові роботи.

       З нагоди  Дня партизанської слави, з метою вшанування подвигу партизанів і підпільників у ДНЗ «Охтирський центр ПТО»,вчителем історії Татаренко Л.В. для учнів  закладу проведено урок історичної памяті « Партизанськими стежками»

            Учні дізналися на які дві течії поділявся партизанський рух. Мали змогу самостійно підготувати презентації за темою,переглянути документальний фільм, під враженням  якого досить емоційно обговорили партизанський подвиг. Хвилиною мовчання  вшанували пам’ять всіх хто боровся за свободу,зробили висновок про роль опору у Другій світовій війні.

     Такі уроки  формують у молоді інтерес і повагу до історичного минулого нашої Батьківщини, виховують патріотичні почуття, любов до України, пошану до ветеранів війни.