Меню навігації

Відеоматеріали

Новітні підходи щодо організації харчування в закладах освіти

Листопад 18th, 2021

В закладі стало традицією проводити навчання кухарів закладів освіти, 17.11.2021 р. з новими  підходами в  організації харчування в закладах освіти познайомилися кухарі дошкільних навчальних закладів Боромлянської  сільської, Великописарівської селищної, Грунської сільської, Кириківської селищної, Комишанської сільської, Чупахівської селищної ,Чернеччинської  сільської, Тростянецької міської та Охтирської міської  об’єднаних  територіальних громада .

        До учасників навчання з привітальним словом звернулася директор ДНЗ «Охтирський центр ПТО» Горобець А. В., яка налаштувала присутніх на плідну роботу.

     Пояснення щодо затверджених норм та порядок організації харчування у закладах освіти  надала начальник Охтирського управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Сумській області Давидова Я. Ю.

      Багатьох кухарів цікавлять аспекти дієтичного харчування, тому Лебедь Н. Д., голова циклової методичної комісії харчових технологій висвітлила питання організації  харчування дітей з особливими дієтичними потребами (безглютенове та безлактозне меню) та сучасні способи приготування страв, які забезпечують збереження біологічної  цінності харчових продуктів.

 Безпека  організації харчування в закладах загальної середньої  освіти безпосередньо залежить від правил обробки кухонного інвентарю та обладнання, згідно вимог  НАССР, про що розповіла шеф-кухар ДНЗ «Охтирський центр ПТО» Коропченко Л. В. 

     Створення безпечних умов праці, безпечної експлуатації обладнання, зниження виробничого травматизму та професійних захворювань – це запорука здоров’я будь-якого робітника, особливо кухаря, тому це  були основні питання в доповіді заступника директора з навчально-виробничої роботи Ніжнік О.С.

      По завершенні теоретичної частини навчання проведені майстер-класи   по приготуванню страв з нового сезонного меню для закладів дошкільної освіти за технологічними картками «КУРЯЧИЙ РУЛЕТ ФАРШИРОВАНИЙ ВАРЕНИМ ЯЙЦЕМ» та «ФІШ БОЛИ В ТОМАТНОМУ СОУСІ»,  які провели майстри виробничого навчання Кучер Т. Г.  , Кунченко В.Г. 

     По закінченню навчання за короткостроковою програмою «Новітні підходи щодо організації харчування в закладі освіти»   кухарі  дошкільних навчальних закладів отримали сертифікати про навчання, нові знання та масу позитивних емоцій.